• biuro@eltin.com.pl
  • +48 91 44 89 888, kom. +48 602 175 035

Tablice kursów walut i oprocentowania

W ofercie znajdą Państwo diodowe tablice kursów walut i oprocentowania dla banków i kantorów. Produkujemy zarówno tablice wewnętrzne jak i zewnętrzne, które sterowane są automatycznie z programów obsługujących kantor/bank.

Elektroniczne tablice kursów walut i tablice oprocentowania służą do przedstawienia w nowoczesny sposób oferowanych przez banki i kantory kursów walut i/lub stóp oprocentowania. Każda tablica może dodatkowo wyświetlać datę i czas. Dzięki pamięci wpisane kursy pamiętane są także po wyłączeniu zasilania – nie ma konieczności wysyłania ich np. rano po włączeniu.

Aktualizacja wyświetlanych danych może odbywać się przy pomocy komputera PC lub pilota na podczerwień. Typowe sposoby sterowania

  •  łącze szeregowe RS232 (port COM) 
  •  port  USB
  •  karta sieciowa Ethernet
  •  połączenie bezprzewodowe WiFi
  •  pilot na podczerwień

W zależności od potrzeb, wyświetlane wartości można uaktualniać „ręcznie” lub automatycznie (np. ze wskazanego pliku).

Posiadamy tablice działające pod kontrolę najnowszych systemów operacyjnych jak  Microsoft  Windows 10 oraz współpracujące ze starszymi systemami, w tym również DOS.

Nasze tablice współpracują także z obecnymi na rynku programami obsługi kantoru dzięki czemu ceny mogą być zmieniane automatycznie po zmianie kursu.

Zewnętrzny wygląd tablic dostosowujemy do wymagań odbiorcy. Kolorystyka tła, obudowy itp. zgodna z logotypem banku lub kantoru.
Obudowa wykonana jest z aluminium malowanego proszkowo. Płyta czołowa (plexi) – grafika wykonana z odpornej folii samoprzylepnej. Dla tablic kursów walut istnieje możliwość wykonania dodatkowej grafiki w postaci flag poszczególnych krajów. 

Istnieje także możliwość wyszczególnienia bardziej znaczących walut poprzez zastosowanie wyświetlaczy o większych wymiarach niż pozostałe lub w innym kolorze.

Wyświetlacze kursów walut typu semafor są urządzeniami elektronicznymi służącymi do przedstawienia kursów najpopularniejszych walut. Najczęściej są instalowane w oknie wystawowym lub na zewnątrz budynków. Zastosowanie super jasnych diod LED o kolorach czerwonym lub bursztynowo-żółtym umożliwia odczyt z dużej odległości. 

Obudowa wyświetlacza wykonana jest z aluminium, płyta czołowa z plexi. Sterowanie tablicami, czyli zmiana wyświetlanych wartości odbywa się na tej samej zasadzie, co w tablicach kursów walut, (z którymi także współpracują).

Nasze realizacje mogą Państwo obejrzeć w naszej Galerii.

Tablice kursów walut LED
Galeria tablic i zegarów LED